loadingimg

Wczytuję dane...


  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN

Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:


Drogie perfumy damskie i męskie, czy warto po nie sięgać

Fragranto.pl - najtańsze oryginalne perfumy w sieci Perfumy to nieodłączny element perfekcyjnej stylizacji. Idealne zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Dzięki bogactwu zapachów dostępnych na rynku, każdy może dobrać idealny zapach podkreślający swoją osobowość, czy adekwatny do sytuacji. Perfumy to zaspokojenie zmysłów, mogą uspokoić, przypomnieć zapachy dzieciństwa, uwydatnić daną chwilę i ją podkreślić, mogą dodać zmysłowości, elegancji, czy nawet zrelaksować. Warto jednak zastanowić się, czy dostępne drogie perfumy na rynku, są naprawdę warte swojej wygórowanej ceny. Luksusowe zapachy są niczym markowe ubrania. Są jak drogie sukienki wieczorowe damskie. Fason, wzór i materiał są warte swojej ceny, nawet jeśli włożysz ją tylko raz. Tak samo jest z drogimi zapachami. Sięgają po nie koneserzy, osoby dla których ważne jest wyróżnienie się z tłumu. Pragnący nowych doznań, od projektu flakonu, po sam wysublimowany zapach kryjący się w środku.

Luksusowe perfumy, czyli jakie

Luksus kryjący się za perfumami można opisać, jako nieprzeciętność bukietu perfum, kryjącą się w ingredientach o najznakomitszej jakości. Zawodowi perfumiarze często dwoją się i troją by stworzyć niebanalny i wyjątkowy zapach, a to również ma swoją cenę. Niektóre perfumy wyróżnia swoisty styl, który jest tak charakterystyczny, że z łatwością daje się poznać autora, czy markę zapachu. Dodatkowym synonimem luksusu są ostatnio bardzo modne, perfumy projektowane według własnej koncepcji. W ten sposób każdy może stworzyć indywidualny i tylko swój zapach. To swoisty nowy wymiar luksusu w tej dziedzinie. Sprawia on że każdy posiadacz takich perfum poczuje się unikatowo i wyjątkowo.
/Calvin Klein Euphoria menCalvin Klein Euphoria

Akcenty luksusu

Kolejnym akcentem luksusu w perfumach są składniki zapachów, gdyż one również mogą świadczyć o wyjątkowości zapachu. To jakie składniki są wybierane i ich pochodzenie również świadczy o zapachu. Luksusowe perfumy w swoim składzie zawierają wysokiej jakości ingredienty, niekiedy pochodzące z odległych krain, których już sam transport i dostarczenie do miejsca produkcji może być kosztowne. Ważny jest również sposób ich pozyskiwania, dla drogich marek, ważne jest dbanie o środowisko, stąd dążą do przyjaznych metod ich pozyskiwania dla środowiska naturalnego. Takie cechy, jak zrównoważona uprawa, czy polityka fair trade z pewnością nie będą obce twórcom zapachów.

Drogie perfumy

Dla drogich zapachów ważne jest też, aby składniki zawarte w perfumach były całkowicie naturalne. Jest to w pewien sposób swoisty powrót do korzeni, gdzie perfumiarze tworzyli swoje dzieła z naturalnych olejków eterycznych oraz ekstraktów roślinnych. Molekuły syntetyczne wprowadzone przez Guerlaina pod koniec XIX wieku już odchodzą powoli w zapomnienie. Obecnie luksus stanowi posiadanie zapachów w 100% naturalnych. Jednak jest to bardzo skomplikowany i wymagający proces, pod względem technicznym, stąd też wymaga wzrostu ceny takich woni. Markowe zestawy ferfum

Wygląd flakonu

Wygląd flakonu ma również wpływ na cenę. Niektóre marki przekładają niestety wygląd flakonu nad to co znajduje się w środku. Sięgając do korzeni, flakony były z początku tworzone przez rzeźbiarzy czy jubilerów, co samo z siebie wpływało już na cenę znajdującego się w nich zapachu.

Zalety drogich zapachów

Inwestując w drogie perfumy, mamy pewność, że ich wysoka jakość idzie w parze z ich większą trwałością, od ich tanich odpowiedników drogeryjnych. Jest to tak zwane dobro luksusowe, w które inwestując, mamy pewność, że zwracamy uwagę otoczenia i przyciągamy spojrzenia. Dodatkowo mamy pewność, że używając ich, dbamy o środowisko naturalne i nie stosujemy szkodliwych substancji, a naturalne, co wpływa też na nasze zdrowie. Dodatkowo dobrze dobrany zapach będzie zawsze dla nas samych formą terapii, gdyż oddziałuje on na nasze emocje i samopoczucie.